Bizi Takip Edin:
SİZİ ARAYALIM
Müşteri Girişi
Hesabım

Güvenli İnternet

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

İnternet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve İnternetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan alternatif bir İnternet erişimidir.

Güvenli İnternet Hizmeti:

  • Ücretsizdir.
  • Kolaydır, abonelik bir kısa mesaj(SMS) ile mümkündür ve program kurmaya gerek yoktur.
  • Zararlı yazılımlar ve dolandırıcılık sitelerinden
  • yüksek oranda koruma sağlar.

Çocuk Profili

Çocuk Profili ile İnternetteki risklerden en yüksek oranda korunursunuz.

Çocuk Profili ile erişebileceğiniz tüm siteler uzman kontrolünden geçmiş belirli kriterlere göre onaylanmış sitelerdir.

Çocuk Profili yabancı kişilerle temas kurulmasının önüne geçer. Çocuk Profili'nde sohbet ve sosyal medya siteleri gibi içeriğini herkesin değiştirebileceği siteler yoktur. Çocuk profilinde sabit içerikli oyun oynanabilir.

Çocuk Profili çocuklarınızın rahatlıkla ödev yapabileceği sizin de haber okuyup bankacılık işlemleri yapabileceğiniz sitelerden oluşan bir İnternet alanıdır.

Aile Profili

Aİle Profilini seçerek müstehcenlik, şiddet, ırkçılık,kumar gibi yasadışı ve zararlı içerikleri barındıran siteler; Sağlık Bakanlığı'nın zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerin siteleri ve dolandırıcılık sitelerinin önüne geçmiş olursunuz.
Dilediğiniz takdirde oyun, sohbet ve sosyal medya sitelerini de erişime açıp kapatabilirsiniz.

Profil Seçimi Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternete geçmek için SMS ile, telefon ile, bayiye uğrayarak ya da internet üzerinden profil seçimi yapabilirsiniz.
Çocuk veya aile profillerinden birini tercih edebilir; eğer aile profilini tercih etmişseniz oyun, sosyal medya ve sohbet kategorilerinden erişilmesini istemediğiniz kategorileri seçerek bu sitelerin de önüne geçebilirsiniz. İstediğiniz zaman da profilinizi değiştirebilir ya da tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Abonelik hakkında detaylı ve güncel bilgi için başvuru

Profillerde Neler Var?

Güvenli İnternet Hizmetinden faydalanmak için Çocuk veya Aile Profillerinden birisi tercih edilir. Çocuk ve Aile Profillerine ait kriterler psikoloji, pedagoji, sosyoloji ve hukuk alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir kurul tarafından  tespit edilmektedir.

Çocuk Profili

Çocuk Profili "izinli liste" yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde güvenli olduğu onaylanmış belirli sayıdaki İnternet sitelerine erişim sağlanır. Bu listede yer almayan sitelere erişim sağlanamaz. Yeni yayınlanan siteler de onaylandıktan sonra bu listeye dahil edilmektedir.

Çocuk Profili listesinde, çocukların ruhsal ve bedensel sağlıklarını olumsuz etkileyecek veya kullanıcıların yabancı kişilerle doğrudan iletişim kurdukları web siteleri yer almamaktadır. Bu kapsamda sohbet siteleri ile sosyal medya siteleri Çocuk Profilinde yer almazlar.E-posta, anlık mesajlaşma, haber, iş, alışveriş, sağlık, eğitim, resmi kurumlar, bankacılık vb. kategorilerdeki sitelere, tartışılan konuları ve içeriği iyi yönetilen forum sitelerive çevrimiçi mesajlaşmanın olmadığı oyun sitelerine erişilebilmektedir.

Çocuk Profili İnternetteki risklere karşı en yüksek korumayı sağlayan profildir. Aile Profilinde erişilemeyen sitelere Çocuk Profilinde de erişilemez*.

Aile Profili 

Aile Profili "yasaklı liste" yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yöntemde zararlı içerik barındıran sitelerden oluşan listeye erişilememekte, bu liste haricindeki tüm sitelere erişilebililmektedir. Çocuk Profilinden daha geniş içeriğe sahiptir.

Aile Profili listesine kumar, intihara yönlendirme, çocukların cinsel istismarı, uyuşturucu, sağlık için tehlikeli madde, fuhuş, müstehcenlik, ırkçılık, terör, şiddet, zararlı yazılım vb. içeriklere sahip siteler dahil edilmektedir. Aile profilinde forum ve paylaşım sitelerine erişilebilir.

Aile Profili tercih edildiğinde ayrıca Oyun, Sosyal Medya ve Sohbet siteleri de isteğe bağlı olarak erişime kapatılabilir.

guvenlinet.org.tr/sorgula adresinden sitelerin hangi profilde olduklarını sorgulayabilirsiniz, sitelerin profilleri hakkında görüş bildirebilirsiniz. Bu bildirimler günlük olarak incelenmektedir.

* Aile Profilinde Oyun siteleri istenmemesi durumunda Çocukta erişilebilen oyunlara da erişim sağlanmaz.

Nasıl profil seçilir?

  • Güvenli İnternete dört farklı yöntemle geçebilirsiniz:
  • Servis sağlayıcınızın bayisine başvurarak
  • Çağrı merkezine telefon ederek (numaralar)
  • Online işlem merkezine müşteri numaranız ve şifresi ile giriş yaparak
  • Kısa mesaj (SMS) atarak (örnek sms)
  • Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da hizmet almayı bırakabilirsiniz.İnternet servis sağlayıcılarının İnternet adresleri ve çağrı merkezi numaraları için tıklayınız.

Kurumsal

Online Abonelik

Faturalı, 20 Mbps Download 10mbit Upload Hiçbir Kota Yok, Sürpriz Fatura Yok

12 MBPS PAKET

Faturalı, 20 Mbps Download 10mbit Upload Hiçbir Kota Yok, Sürpriz Fatura Yok

20 MBPS PAKET

Faturalı, 20 Mbps Download 10mbit Upload Hiçbir Kota Yok, Sürpriz Fatura Yok

100 MBPS FİBER

Faturalı, 20 Mbps Download 10mbit Upload Hiçbir Kota Yok, Sürpriz Fatura Yok

İnternet Hız Testi

İnternetinizin hızını en hızlı şekilde ölçmek için hız testi aracımızı kullanabilirsiniz.

Hız Testi Yap

Alt Yapı Sorgula

İnternet alt yapınızı sorgulayarak hangi paketlerimizden yararlanabileceğinizi hemen örnekmek için tıklayın.

Alt Yapı Sorgula
Whatsapp Bilgi Hattı
WhatsApp